Sprzątamy las wokół nas

W sobotę 20 kwietnia 2024r odbyła się IV edycja akcji "Sprzątamy las wokół nas". Była to kolejna okazja, aby zadbać o nasze otoczenie. Obecność śmieci w lasach ma szkodliwy wpływ na dziką przyrodę i środowisko naturalne, stwarzając znaczne ryzyko dla lokalnego ekosystemu. Wyrzucone przedmioty, m.in. takie jak butelki i plastikowe opakowania, nie tylko niszczą malowniczy krajobraz lasu, ale także stanowią śmiertelne zagrożenie dla małych zwierząt, które mogą zostać uwięzione lub przypadkowo połknąć, szkodliwe dla nich substancje.

Śmieci pozostawione przez ludzi na obszarach zalesionych zakłócają delikatną równowagę ekosystemu, co prowadzi do niekorzystnych konsekwencji dla różnorodnej fauny. Zakłócenia spowodowane przez śmieci wytwarzane przez człowieka mogą mieć daleko idące konsekwencje dla przetrwania i dobrostanu stworzeń zamieszkujących lasy, co podkreśla potrzebę odpowiedzialnych praktyk gospodarowania odpadami w celu ochrony zarówno zwierząt, jak i ich siedlisk.

Jako społeczeństwo musimy działać wspólnie. Wspierajmy lokalne inicjatywy ochrony środowiska, uczestniczmy w akcjach sprzątania lasów takich jak ta - sprzątanie obwodów Zarządu Okręgowego PZŁ w Białej Podlaskiej, która zorganizowana była przez Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Białej Podlaskiej oraz Bialskie Towarzystwo Łowieckie "Ponowa" KŁ nr 18 w Białej Podlaskiej. Chęć udziału w akcji zgłosiło 26 kół łowieckich, Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych - Podlaski Przełom Bugu oraz Stowarzyszenie Straży Ochrony Przyrody - województwo Lubelskie.

W tegorocznej edycji akcji "Sprzątamy las wokół nas", Zarząd Koła Łowieckiego Nr 17 "Słonka" w Międzyrzecu Podlaskim postanowił o sprzątaniu wybranych części leśnych obłodu łowieckiego Nr 41.

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, oddanie swojego czasu oraz wsparcie tej szlachetnej akcji. Jesteśmy wdzięczni za Twoją obecność i chęć pomocy.

Darz Bór!
Zarząd Koła Łowieckiego Nr 17 "Słonka"
w Międzyrzecu Podlaskim
Zobacz archiwum >>