Aktualności

Ocena Prawidłowości Odstrzału Sarny-Rogaczy

Ocena prawidłowości odstrzału sarny-rogaczy dla Koła Łowieckiego Nr. 17 ''Słonka"" w Międzyrzecu Podlaskim  odbędzie się w dniu 22 listopada (czwartek) br. w siedzibie ZO PZŁ (ul.Szarych Szeregów 1) o godz. 8.30-12.00.Zarząd Koła Łowieckiego prosi mysliwych, którzy dokonali odstrzału sarny-rogacza o dostarczenie parostków do Łowczego Koła kol. Edwarda Koprona do dnia 18 listopada br.   ...
więcej

II Lubelskie Dni Kultury Łowieckiej w Muzeum Wsi Lubelskiej

A już w ten weekend 6 lipca (niedziela) zapraszamy naII Lubelskie Dni Kultury Łowieckiej w Muzeum Wsi LubelskiejProgram:12.00 - Msza Święta Hubertowska13.00 - uroczyste otwarcie II Lubelskich Dni Kultury Łowieckiej, połączone z przekazaniem sztandaru Kołu Łowieckiemu nr 32 “Zaborze”13.20 - stoiska handlowe14.00 - degustacja potraw z dziczyzny pokazy łucznicze13.20 - ...
więcej

Informacja Dotycząca Oceny Parostków-Rogaczy

Parostki rogaczy pozyskanych w br. sezonie należy dostarczyć do Kol. Krzysztofa Gajeckiego nieprzekraczalnym terminie do dnia 18.11.2018 r. Parostki rogaczy będzie możliwość przekazania na polowaniu zbiorowym w Grabowcu w dniu 18.11.2018 . 
więcej

Trening strzelecki oraz szkolenie

Zarząd Koła Łowieckiego Słonka informuje, że w dniu 9 czerwca o godz. 8.00 odbedzie sie trening strzelecki, oraz szkolenie z bioasekuracji "ASF". Koledzy, którzy zechcą wziąć udział w zawodach proszeni są o zaopatrzenie się w odpowiednią ilość amumicji śrutowej i kulowej. OBECNOŚĆ KOLEGÓW NA TRENINGU I SZKOLENIU OBOWIĄZKOWA. ...
więcej

V Otwarty Konkurs Wabienia Drapieżników

Zarzad Koła informuje, że w dniach 14-16 lutego 2019 r. na terenie obwodów dzierżawionych przez Koło Łowieckie Nr. 17 Słonka w Miedzyrzecu Podlaskim zostanie przeprowadzony konkurs wabienia lisów.Chętni do uczestnictwa w konkursie proszeni są o przybycie na odprawę w dniu 13 lutego o godz. 17.00 na domek mysliwski w Zahajkach, gdzie ...
więcej

Grafik Indywidualny Użytkowania Strzelnicy

Grafik indywidualnego użytkowania strzelnicy od 15 kwietnia 2019 roku:Strzelnica czynna dla indywidualnych użytkowników:w środy w godzinach 13.00–19.00, konkurencje śrutowe oraz zając i dzik w godzinach 14.00-18.00 (za wyjątkiem środy 1 maja 2019r)oraz od lipca do końca września również:w soboty (za wyjątkiem sobót zarezerwowanych na imprezy zbiorowe) w godzinach 11.00 – 18.00,konkurencje śrutowe oraz ''dzik'' i ''zając'' w godzinach13.00-17.00.Inne terminy ...
więcej

Uroczyste obchody 75-lecia Koła Łowieckiego „Słonka” w Międzyrzecu Podlaskim

W dniu 09 września 2023 r. odbyły się uroczystości związane z 75-leciem istnienia Koła Łowieckiego „Słonka” w Miedzyrzecu Podlaskim.Do świętowania skłoniła nas wspólna idea - umiłowanie przyrody, koleżeństwo i wartości etyczne, które chcieliśmy przeżyć w chrześcijańskim aspekcie wspólnoty, stającej wokół najwyższych wartości.Oprawa uroczystości była iście myśliwska. Sceneria, poczty sztandarowe, sygnaliści, mundury myśliwskie ...
więcej

Odznaczenie Złomem Kol. Edwarda KOPRONA

Darz Bór. Z dumą informujemy, że w dniu 23.09.2023r., podczas uroczystości obchodów 100-lecia Polskiego Związku Łowieckiego w Białej Podlaskiej, w asyście sztandarów, w tym sztandaru naszego Koła, Kol. Edward KOPRON został odznaczony zaszczytnym, najwyższym odznaczeniem łowieckim - Złomem, przyznanym przez Kapitułę Odznaczeń Łowieckich  - za zasługi na polu łowiectwa.
więcej

Zaproszenie na 3 Ogólnopolską Pielgrzymkę Myśliwych na Jasną Górę 21.10.2023 (sobota)

Serdecznie zapraszamy myśliwych wraz z rodzinami do wzięcia udziału w 3 Ogólnopolskiej Pielgrzymce Myśliwych na Jasną Górę, która odbędzie się 21 października 2023 (sobota). Msza św. W Bazylice o ...
więcej

Dzień Świętego Huberta

Z okazji Dnia Świętego Hubera - Patrona Myśliwych, Zarząd Koła Łowieckiego "Słonka" w Międzyrzecu Podlaskim pragnie złożyć wszystkim myśliwym oraz sympatykom łowiectwa życzenia wszelkiej pomyślności, udanych łowów oraz bezpiecznych powrotów z polowań. Niech każde spotkanie w kniei napełnia radością, obfituje w przyjaźń i darzy zdrowiem.

Darz Bór!

Prezentacja, a także szkolenie z obsługi sprzętu termo oraz noktowizyjnego marki Pulsar

Dzień dobry,

informujemy,  że w dniu 15 grudnia 2023r.,  na strzelnicy Myśliwskiej w Hrudzie, od godziny 17.00,  odbędzie się prezentacja, a także szkolenie z obsługi sprzętu termo  oraz noktowizyjnego marki Pulsar.
Organizatorem wydarzenia jest  Zarząd Okręgowy PZŁ w Białej Podlaskiej w porozumieniu z Firmą Delta Optical.
Zapraszamy wszystkich chętnych kolegów myśliwych z okolicznych kół łowieckich, straży leśnej, straży rybackiej, straży łowieckiej, służb mundurowych  na wydarzenie, podczas którego :
- przeprowadzimy szkolenie z obsługi sprzętu termo i noktowizyjnego,
- przedstawimy całą ofertę  termowizorów i noktowizorów marki Pulsar,
- w czasie spotkania  będzie możliwość  bezpośredniego sprawdzenia sprzętu w warunkach bojowych,
- umożliwimy przetestowania nasadek termo i noktowizyjnych na własnych karabinach,
- doradzimy jaki termowizor wybrać do obserwacji, a jaki jako colewnik,
- pokażemy – jak korzystać  z aplikacji Stream Vision, jak zrobić aktualizację oprogramowani,
- przedstawimy krótki opis korzystania z kalkulatora balistycznego - Stream Vision Ballistics,
- profesjonalne doradztwo w wyborze sprzętu,
- każdy uczestnik otrzyma drobny upominek.

Udział w szkoleniu i prezentacji jest bezpłatny. 
Zgłoszenia należy kierować do biura Zarządu Okręgowego 83 343 62 75 lub pod adresem mailowym info@deltaoptical.pl bądż telefonicznie: 25 786 05 20 do 13.12.2023r.

Jubileusz 40 – lecia przynależności do PZŁ kol. Romana Jastrzębskiego

8 grudnia 2023r. minęło 40 lat przynależności do Polskiego Związku Łowieckiego koledze Romanowi Jastrzębskiemu. Z tej okazji serdecznie gratulujemy koledze oraz życzymy kolejnych 40 lat niezapomnianych przeżyć myśliwskich, a także wszelkiej pomyślności w życiu osobistym. Niech św. Hubert darzy wszelkimi łaskami oraz otacza opieką.

Darz bór!

Roman Bratny - "Hobby wielkie jak łoś" - fragmenty

"Co nas tam prowadzi w głuche noce? Co każe czołgać się w stronę wschodzącego słońca? Co nam każe polować? Co za siłę ma to hobby, sprowadzające nas z asfaltowych szlaków cywilizacji w ostatnie bagienne uroczyska, wówczas gdy nic nie wydaje się tak mało naturalne we współczesnym, urbanizującym się w szaleńczym tempie, technicystycznym świecie, jak właśnie - natura.
Jak przetłumaczyć na pojęcia socjo- i psychologiczne fakt, że wilcze wycie w podkarpackich lasach zdaje się podpowiadać profesorowi filozofii jakąś niezrozumiałą treść życia?
Pojmą mnie hobbyści, czyli wszyscy. Samotny i każdy jest bowiem człowiek szukający prawdy o życiu i sobie w okolicznościach niepowszednich. Choć nie każdy sobie to uzmysłowił, choć nie każdy umiał wybrać swoją chimerę, każdy z instynktu jej potrzebuje.
... Więc czego szukasz? - pytam sam siebie. - I co znajdujesz?
Na pewno schronienia w naturę, w jej odwieczny spokój, poczucie oczywistości jej nieubłaganych rytmów.
... Na pewno przygody. Dziania się. Nawet walki.
... Walka? - powie ktoś sceptycznie. Z jednej strony dalekosiężna broń z lunetą, z drugiej oszalałe z miłości, ryczące bydlę.
Prawda. Dysproporcja sił taka, że zwierz jest z pozoru bez szans. Ale ty jesteś świadom, że jego szansą są twoje zszarpane w pracy nerwy, twoje nie wytrzymujące długiego biegu płuca. I jednak walczysz, walcząc z tymi swoimi nabytymi w cywilizowanej pustyni słabościami.
W końcu jest burzliwa groza i majestat w godach jelenia. Ryk samca jest pogróżką, wyzwaniem, niepokojem. Gdy jesteś po raz pierwszy na rykowisku i wejdziesz w gotującą się ciemność, masz wrażenie, że jesteś mizernym pachołkiem tego ryczącego pana.
Tam właśnie, w takiej ciemności, uwikłany na co dzień w tysiące powszednich zależności, człowiek odnajduje swobodę decydowania za siebie, swobodę dyktowania własnych kroków, odnajduje ziszczoną tęsknotę za dzianiem się, w którym miałby swój niesporny i niebierny udział, odnajduje maksymalny zakres wolności..."


Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia

Szkolenie - bóbr Europejski - odstrzał redukcyjny

Konkurs fotograficzny

Konkurs wabienia drapieżników

W dniach 24 - 31 stycznia 2024 r., na terenie obwodów dzierżawionych przez Koło Łowieckie Nr 17 "Słonka" w Międzyrzecu Podlaskim, przeprowadzono konkurs wabienia drapieżników, którego celem była poprawa warunków bytowania zwierzyny drobnej poprzez pozyskanie jak największej ilości drapieżników, takich jak Lis, Kuna oraz Norka Amerykańska. 

Chęć udziału w konkursie potwierdziło 19 Kolegów Myśliwych. Konkurs rozpoczęto odprawą zgłoszonych uczestników na terenie domku myśliwskiego w Zahajkach.  W trakcie trwania konkursu można było wykorzystywać wabiki manualne, imitujące odgłosy zwierząt. 


W dniu 3 lutego 2024 r., również na terenie domku myśliwskiego w Zahajkach, nastąpiło ogłoszenie wyników konkursu. Najskuteczniejszymi wabiarzami, zgodnie z przyjętym regulaminem konkursu, okazali się:

1. Kol. Łukasz Plewka - 8 Lisów, 1 Kuna

2. Kol. Dariusz Jastrzębski - 7 Lisów

3. Kol. Sławomir Chmielewski - 7 Lisów

4. Kol. Piotr Nowik - 3 Lisy

5. Kol. Konstanty Nakaziuk - 2 Lisy

6. Kol. Grzegorz Peplak - 1 Kuna


Zarząd Koła wręczył wyróżnienia zwycięzcom oraz podziękował za udział wszystkim uczestnikom konkursu.  


Darz Bór!

Zarząd Koła Łowieckiego Nr 17 "Słonka"

w Międzyrzecu Podlaskim


Komunikat Lubelskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii w sprawie wysoce zjadliwej grypy ptaków HPAI

Życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych

Sprzątamy las wokół nas

W sobotę 20 kwietnia 2024r odbyła się IV edycja akcji "Sprzątamy las wokół nas". Była to kolejna okazja, aby zadbać o nasze otoczenie. Obecność śmieci w lasach ma szkodliwy wpływ na dziką przyrodę i środowisko naturalne, stwarzając znaczne ryzyko dla lokalnego ekosystemu. Wyrzucone przedmioty, m.in. takie jak butelki i plastikowe opakowania, nie tylko niszczą malowniczy krajobraz lasu, ale także stanowią śmiertelne zagrożenie dla małych zwierząt, które mogą zostać uwięzione lub przypadkowo połknąć, szkodliwe dla nich substancje.

Śmieci pozostawione przez ludzi na obszarach zalesionych zakłócają delikatną równowagę ekosystemu, co prowadzi do niekorzystnych konsekwencji dla różnorodnej fauny. Zakłócenia spowodowane przez śmieci wytwarzane przez człowieka mogą mieć daleko idące konsekwencje dla przetrwania i dobrostanu stworzeń zamieszkujących lasy, co podkreśla potrzebę odpowiedzialnych praktyk gospodarowania odpadami w celu ochrony zarówno zwierząt, jak i ich siedlisk.

Jako społeczeństwo musimy działać wspólnie. Wspierajmy lokalne inicjatywy ochrony środowiska, uczestniczmy w akcjach sprzątania lasów takich jak ta - sprzątanie obwodów Zarządu Okręgowego PZŁ w Białej Podlaskiej, która zorganizowana była przez Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Białej Podlaskiej oraz Bialskie Towarzystwo Łowieckie "Ponowa" KŁ nr 18 w Białej Podlaskiej. Chęć udziału w akcji zgłosiło 26 kół łowieckich, Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych - Podlaski Przełom Bugu oraz Stowarzyszenie Straży Ochrony Przyrody - województwo Lubelskie.

W tegorocznej edycji akcji "Sprzątamy las wokół nas", Zarząd Koła Łowieckiego Nr 17 "Słonka" w Międzyrzecu Podlaskim postanowił o sprzątaniu wybranych części leśnych obłodu łowieckiego Nr 41.

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, oddanie swojego czasu oraz wsparcie tej szlachetnej akcji. Jesteśmy wdzięczni za Twoją obecność i chęć pomocy.

Darz Bór!
Zarząd Koła Łowieckiego Nr 17 "Słonka"
w Międzyrzecu Podlaskim
Zobacz archiwum >>