Aktualności

II Lubelskie Dni Kultury Łowieckiej w Muzeum Wsi Lubelskiej

A już w ten weekend 6 lipca (niedziela) zapraszamy naII Lubelskie Dni Kultury Łowieckiej w Muzeum Wsi LubelskiejProgram:12.00 - Msza Święta Hubertowska13.00 - uroczyste otwarcie II Lubelskich Dni Kultury Łowieckiej, połączone z przekazaniem sztandaru Kołu Łowieckiemu nr 32 “Zaborze”13.20 - stoiska handlowe14.00 - degustacja potraw z dziczyzny pokazy łucznicze13.20 - ...
więcej

Ocena Prawidłowości Odstrzału Sarny-Rogaczy

Ocena prawidłowości odstrzału sarny-rogaczy dla Koła Łowieckiego Nr. 17 ''Słonka"" w Międzyrzecu Podlaskim  odbędzie się w dniu 22 listopada (czwartek) br. w siedzibie ZO PZŁ (ul.Szarych Szeregów 1) o godz. 8.30-12.00.Zarząd Koła Łowieckiego prosi mysliwych, którzy dokonali odstrzału sarny-rogacza o dostarczenie parostków do Łowczego Koła kol. Edwarda Koprona do dnia 18 listopada br.   ...
więcej

Informacja Dotycząca Oceny Parostków-Rogaczy

Parostki rogaczy pozyskanych w br. sezonie należy dostarczyć do Kol. Krzysztofa Gajeckiego nieprzekraczalnym terminie do dnia 18.11.2018 r. Parostki rogaczy będzie możliwość przekazania na polowaniu zbiorowym w Grabowcu w dniu 18.11.2018 . 
więcej

Trening strzelecki oraz szkolenie

Zarząd Koła Łowieckiego Słonka informuje, że w dniu 9 czerwca o godz. 8.00 odbedzie sie trening strzelecki, oraz szkolenie z bioasekuracji "ASF". Koledzy, którzy zechcą wziąć udział w zawodach proszeni są o zaopatrzenie się w odpowiednią ilość amumicji śrutowej i kulowej. OBECNOŚĆ KOLEGÓW NA TRENINGU I SZKOLENIU OBOWIĄZKOWA. ...
więcej

V Otwarty Konkurs Wabienia Drapieżników

Zarzad Koła informuje, że w dniach 14-16 lutego 2019 r. na terenie obwodów dzierżawionych przez Koło Łowieckie Nr. 17 Słonka w Miedzyrzecu Podlaskim zostanie przeprowadzony konkurs wabienia lisów.Chętni do uczestnictwa w konkursie proszeni są o przybycie na odprawę w dniu 13 lutego o godz. 17.00 na domek mysliwski w Zahajkach, gdzie ...
więcej

Grafik Indywidualny Użytkowania Strzelnicy

Grafik indywidualnego użytkowania strzelnicy od 15 kwietnia 2019 roku:Strzelnica czynna dla indywidualnych użytkowników:w środy w godzinach 13.00–19.00, konkurencje śrutowe oraz zając i dzik w godzinach 14.00-18.00 (za wyjątkiem środy 1 maja 2019r)oraz od lipca do końca września również:w soboty (za wyjątkiem sobót zarezerwowanych na imprezy zbiorowe) w godzinach 11.00 – 18.00,konkurencje śrutowe oraz ''dzik'' i ''zając'' w godzinach13.00-17.00.Inne terminy ...
więcej

Uroczyste obchody 75-lecia Koła Łowieckiego „Słonka” w Międzyrzecu Podlaskim

W dniu 09 września 2023 r. odbyły się uroczystości związane z 75-leciem istnienia Koła Łowieckiego „Słonka” w Miedzyrzecu Podlaskim.Do świętowania skłoniła nas wspólna idea - umiłowanie przyrody, koleżeństwo i wartości etyczne, które chcieliśmy przeżyć w chrześcijańskim aspekcie wspólnoty, stającej wokół najwyższych wartości.Oprawa uroczystości była iście myśliwska. Sceneria, poczty sztandarowe, sygnaliści, mundury myśliwskie ...
więcej

Odznaczenie Złomem Kol. Edwarda KOPRONA

Darz Bór. Z dumą informujemy, że w dniu 23.09.2023r., podczas uroczystości obchodów 100-lecia Polskiego Związku Łowieckiego w Białej Podlaskiej, w asyście sztandarów, w tym sztandaru naszego Koła, Kol. Edward KOPRON został odznaczony zaszczytnym, najwyższym odznaczeniem łowieckim - Złomem, przyznanym przez Kapitułę Odznaczeń Łowieckich  - za zasługi na polu łowiectwa.
więcej

Zaproszenie na 3 Ogólnopolską Pielgrzymkę Myśliwych na Jasną Górę 21.10.2023 (sobota)

Serdecznie zapraszamy myśliwych wraz z rodzinami do wzięcia udziału w 3 Ogólnopolskiej Pielgrzymce Myśliwych na Jasną Górę, która odbędzie się 21 października 2023 (sobota). Msza św. W Bazylice o ...
więcej

Dzień Świętego Huberta

Z okazji Dnia Świętego Hubera - Patrona Myśliwych, Zarząd Koła Łowieckiego "Słonka" w Międzyrzecu Podlaskim pragnie złożyć wszystkim myśliwym oraz sympatykom łowiectwa życzenia wszelkiej pomyślności, udanych łowów oraz bezpiecznych powrotów z polowań. Niech każde spotkanie w kniei napełnia radością, obfituje w przyjaźń i darzy zdrowiem.

Darz Bór!

Prezentacja, a także szkolenie z obsługi sprzętu termo oraz noktowizyjnego marki Pulsar

Dzień dobry,

informujemy,  że w dniu 15 grudnia 2023r.,  na strzelnicy Myśliwskiej w Hrudzie, od godziny 17.00,  odbędzie się prezentacja, a także szkolenie z obsługi sprzętu termo  oraz noktowizyjnego marki Pulsar.
Organizatorem wydarzenia jest  Zarząd Okręgowy PZŁ w Białej Podlaskiej w porozumieniu z Firmą Delta Optical.
Zapraszamy wszystkich chętnych kolegów myśliwych z okolicznych kół łowieckich, straży leśnej, straży rybackiej, straży łowieckiej, służb mundurowych  na wydarzenie, podczas którego :
- przeprowadzimy szkolenie z obsługi sprzętu termo i noktowizyjnego,
- przedstawimy całą ofertę  termowizorów i noktowizorów marki Pulsar,
- w czasie spotkania  będzie możliwość  bezpośredniego sprawdzenia sprzętu w warunkach bojowych,
- umożliwimy przetestowania nasadek termo i noktowizyjnych na własnych karabinach,
- doradzimy jaki termowizor wybrać do obserwacji, a jaki jako colewnik,
- pokażemy – jak korzystać  z aplikacji Stream Vision, jak zrobić aktualizację oprogramowani,
- przedstawimy krótki opis korzystania z kalkulatora balistycznego - Stream Vision Ballistics,
- profesjonalne doradztwo w wyborze sprzętu,
- każdy uczestnik otrzyma drobny upominek.

Udział w szkoleniu i prezentacji jest bezpłatny. 
Zgłoszenia należy kierować do biura Zarządu Okręgowego 83 343 62 75 lub pod adresem mailowym info@deltaoptical.pl bądż telefonicznie: 25 786 05 20 do 13.12.2023r.

Jubileusz 40 – lecia przynależności do PZŁ kol. Romana Jastrzębskiego

8 grudnia 2023r. minęło 40 lat przynależności do Polskiego Związku Łowieckiego koledze Romanowi Jastrzębskiemu. Z tej okazji serdecznie gratulujemy koledze oraz życzymy kolejnych 40 lat niezapomnianych przeżyć myśliwskich, a także wszelkiej pomyślności w życiu osobistym. Niech św. Hubert darzy wszelkimi łaskami oraz otacza opieką.

Darz bór!

Roman Bratny - "Hobby wielkie jak łoś" - fragmenty

"Co nas tam prowadzi w głuche noce? Co każe czołgać się w stronę wschodzącego słońca? Co nam każe polować? Co za siłę ma to hobby, sprowadzające nas z asfaltowych szlaków cywilizacji w ostatnie bagienne uroczyska, wówczas gdy nic nie wydaje się tak mało naturalne we współczesnym, urbanizującym się w szaleńczym tempie, technicystycznym świecie, jak właśnie - natura.
Jak przetłumaczyć na pojęcia socjo- i psychologiczne fakt, że wilcze wycie w podkarpackich lasach zdaje się podpowiadać profesorowi filozofii jakąś niezrozumiałą treść życia?
Pojmą mnie hobbyści, czyli wszyscy. Samotny i każdy jest bowiem człowiek szukający prawdy o życiu i sobie w okolicznościach niepowszednich. Choć nie każdy sobie to uzmysłowił, choć nie każdy umiał wybrać swoją chimerę, każdy z instynktu jej potrzebuje.
... Więc czego szukasz? - pytam sam siebie. - I co znajdujesz?
Na pewno schronienia w naturę, w jej odwieczny spokój, poczucie oczywistości jej nieubłaganych rytmów.
... Na pewno przygody. Dziania się. Nawet walki.
... Walka? - powie ktoś sceptycznie. Z jednej strony dalekosiężna broń z lunetą, z drugiej oszalałe z miłości, ryczące bydlę.
Prawda. Dysproporcja sił taka, że zwierz jest z pozoru bez szans. Ale ty jesteś świadom, że jego szansą są twoje zszarpane w pracy nerwy, twoje nie wytrzymujące długiego biegu płuca. I jednak walczysz, walcząc z tymi swoimi nabytymi w cywilizowanej pustyni słabościami.
W końcu jest burzliwa groza i majestat w godach jelenia. Ryk samca jest pogróżką, wyzwaniem, niepokojem. Gdy jesteś po raz pierwszy na rykowisku i wejdziesz w gotującą się ciemność, masz wrażenie, że jesteś mizernym pachołkiem tego ryczącego pana.
Tam właśnie, w takiej ciemności, uwikłany na co dzień w tysiące powszednich zależności, człowiek odnajduje swobodę decydowania za siebie, swobodę dyktowania własnych kroków, odnajduje ziszczoną tęsknotę za dzianiem się, w którym miałby swój niesporny i niebierny udział, odnajduje maksymalny zakres wolności..."


Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia

Szkolenie - bóbr Europejski - odstrzał redukcyjny

Konkurs fotograficzny

Konkurs wabienia drapieżników

W dniach 24 - 31 stycznia 2024 r., na terenie obwodów dzierżawionych przez Koło Łowieckie Nr 17 "Słonka" w Międzyrzecu Podlaskim, przeprowadzono konkurs wabienia drapieżników, którego celem była poprawa warunków bytowania zwierzyny drobnej poprzez pozyskanie jak największej ilości drapieżników, takich jak Lis, Kuna oraz Norka Amerykańska. 

Chęć udziału w konkursie potwierdziło 19 Kolegów Myśliwych. Konkurs rozpoczęto odprawą zgłoszonych uczestników na terenie domku myśliwskiego w Zahajkach.  W trakcie trwania konkursu można było wykorzystywać wabiki manualne, imitujące odgłosy zwierząt. 


W dniu 3 lutego 2024 r., również na terenie domku myśliwskiego w Zahajkach, nastąpiło ogłoszenie wyników konkursu. Najskuteczniejszymi wabiarzami, zgodnie z przyjętym regulaminem konkursu, okazali się:

1. Kol. Łukasz Plewka - 8 Lisów, 1 Kuna

2. Kol. Dariusz Jastrzębski - 7 Lisów

3. Kol. Sławomir Chmielewski - 7 Lisów

4. Kol. Piotr Nowik - 3 Lisy

5. Kol. Konstanty Nakaziuk - 2 Lisy

6. Kol. Grzegorz Peplak - 1 Kuna


Zarząd Koła wręczył wyróżnienia zwycięzcom oraz podziękował za udział wszystkim uczestnikom konkursu.  


Darz Bór!

Zarząd Koła Łowieckiego Nr 17 "Słonka"

w Międzyrzecu Podlaskim


Komunikat Lubelskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii w sprawie wysoce zjadliwej grypy ptaków HPAI

Zobacz archiwum >>